Fundacja Rozwój i Edukacja – Aktualności

Aktualności

 

Targi Pracy i Edukacji w Myśliborzu

upowszechnianie projektu staży zawodowych Erasmus+ 

 

Pośpiesz się i zacznij wygrywać z https://vogueplay.com/pl/mega-joker-slot/ w naszym kasynie. Ograniczona dostawa!            W dniu 24 listopada 2017 r. z okazji Tygodnia Umiejętności Zawodowych Organizowanego przez Komisje Europejską pod tytułem  „ODKRYJ  SWÓJ TALENT” w naszej Szkole odbyły się Targi Pracy i Edukacji, które patronatem Honorowym objął  Starosta Powiatu Myśliborskiego Pani Danuta Patkowska.

Organizatorami targów byli :

Tylko tutaj jesteś zawsze mile widziany, razem z 50 freispiele ohne einzahlung nie masz sobie równych! Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3  im S. Dariusa i S. Girenasa w Myśliborzu oraz Powiatowy Urząd Pracy w Myśliborzu, a współorganizatorami Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Rowie – Trzcińsku Zdroj, Izba Rzemiosła i Przedsiębiorców w Gorzowie Wlkp. oraz lokalni przedsiębiorcy. Głównym celem targów było: 

  • zapoznanie uczniów z ofertą edukacyjną szkoły,
  • zbliżenie ich do środowiska pracodawców,
  • podniesienie świadomości w zakresie podejmowania samodzielnych i trafnych decyzji dotyczących dalszego wyboru kierunku kształcenia i zawodu.

Targi są doskonałą okazją dla młodych ludzi do uzyskania wiadomości w zakresie zawodowym jak i edukacyjnym na temat ofert i usług jakie proponują uczestniczący na targach wystawcy reprezentowani przez :  Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorców w Gorzowie Wlkp. oraz lokalnych przedsiębiorców, jak również Powiatową Komendę Policji, Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej,  Lasy Państwowe Nadleśnictwo Myślibórz, Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Rowie – Trzcińsku Zdroju

Targi skierowane były do uczniów  klasy 7 Szkoły Podstawowej jak również klas 2- 3 Gimnazjum. Główni adresaci targów to dzieci i młodzież, zwłaszcza ta część, która wkrótce będzie musiała samodzielnie podjąć decyzję o wyborze szkoły lub pracy. Ale jak zauważa Dyrektor PUP w Myśliborzu Pani Beata Stachurska – Wołk, impreza stwarza doskonałą okazję do zaprezentowania się pracodawcom, którzy ze względu na sytuację na rynku pracy (spadek bezrobocia) muszą włożyć więcej wysiłku w znalezienie odpowiednich kandydatów do zatrudnienia.

Kogo Policja szuka na targach? – Szukamy osób młodych, które chcą u nas pracować. To praca pełna wyzwań, ale też dająca olbrzymią satysfakcję – mówi nadkom. Bogdan Marciniak z Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu . – Mamy w naszej jednostce kilka ciekawych miejsc pracy na których można zrealizować swoje marzenia. Codziennie zgłaszają się młode osoby, które składają dokumenty i w ten sposób rozpoczynają wieloetapowy proces rekrutacji. 

Po sąsiedzku rozłożyli się ze swym sprzętem ratowniczym strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Myśliborzu , chcący zaprezentować zawód strażaka. Marzenie o byciu strażakiem jest do spełnienia, choć wymaga wielu przygotowań, samodyscypliny, sprawności fizycznej i odporności na stres mówi Z-ca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Myśliborzu mł. bryg. Grzegorz Słota.

Specyfikę pracy leśników można było poznać na stanowisku przygotowanym przez Nadleśnictwo Myślibórz. Pracownicy Nadleśnictwa starali się przekazać zainteresowanym na czym polega praca leśników oraz jakie wymagania trzeba spełnić aby móc ubiegać się o pracę w Lasach Państwowych. Leśnik to zawód dla ludzi z charakterem i pasją, a także doskonale wykształconych i znających się na swej pracy. Leśniczy powinien zdawać sobie sprawę, że działania, jakie podejmuje, w lesie będą miały skutki przez najbliższe dziesiątki lat. 

 

Uczestnicy targów podczas zwiedzana odwiedzili stoiska przygotowane przez Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Rowie,  Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorców w Gorzów Wlkp. oraz lokalnych Przedsiębiorcy ja również Powiatową Komendę Policji, Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej  oraz Lasy Państwowe Nadleśnictwo Myślibórz oraz sale symulacyjne do kształcenia zawodowego naszej Szkoły dla Technikum Informatycznego, Ekonomicznego, Hotelarskiego, Gastronomicznego, Budowlanego oraz symulacyjne stanowiska pracy Branżowej Szkoły I stopnia przygotowane przez Pracodawców i Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Rowie takie jak  fryzjer,  monter instalacji sanitarnych, mechanik pojazdów samochodowych, mechanik monter maszyn i urządzeń, .itd.

Dodatkowa atrakcją podczas targów była prezentacja Centrali Firm Symulacyjnych z Zielonej Góry. Pani Katarzyna Bemben przedstawiła rolę  Firmy symulacyjnej, która  jest zorganizowana na wzór prawdziwego przedsiębiorstwa i jest prawdziwym biurem. Jej istotą jest symulacja, czyli naśladownictwo pracy autentycznego przedsiębiorstwa, w którym wszystkie operacje biurowe, niezależne od profilu firmy są identyczne jak w rzeczywistym przedsiębiorstwie. Praca jest rzeczywista, natomiast towar i pieniądz są fikcyjne. Prace biurowe w firmie symulacyjnej nie różnią się od prac biurowych prawdziwego przedsiębiorstwa, w którym pracownicy biurowi nie maja bezpośredniego kontaktu z towarem, a tylko dokumentami.

W trakcie odbywanej praktyki zawodowej każdy słuchacz staje się pracownikiem firmy, przechodzi przez wszystkie działy, składa dokumenty aplikacyjne, przechodzi proces rekrutacji, podpisuje listę obecności, zakresy czynności, prowadzi dokumentację w każdym dziale. Pomieszczenie, w których znajdują się działy firmy symulacyjnej urządzone są na wzór autentycznego biura, zgodnie z wymogami ergonomicznymi. Wyposażone są w komputery, drukarkę,  kserokopiarkę, Internet. Praca w Firmie Symulacyjnej nabiera realnych wymiarów dzięki istnieniu krajowej i międzynarodowej sieci firm symulacyjnych, na świecie działa już ponad 7500 firm symulacyjnych zrzeszonych w sieci Europen-Pen International. Firmy sprzedają i kupują towary lub usługi (czasami nawet tworzą produkcję) oferują je na rynku dla innych firm symulacyjnych, zgodnie z przepisami i zasadami obowiązującymi realne firmy. Handel zatem odbywa się naprawdę, a słuchacze naprawdę pracują we wszystkich działach firmy, ucząc się aktywnej postawy i samodzielności przy podejmowaniu decyzji, bez stresu i lęku przed konsekwencjami fałszywej decyzji.

Powiatowy Urząd Pracy w Myśliborzu zorganizował spotkanie z Doradcami Zawodowymi pod kątem określenia predyspozycji i skłonności zawodowych oraz potencjału sensorycznego uczniów.  Doradcy zawodowi przedstawiali możliwości ukierunkowania ścieżki zawodowej  wyboru przyszłego zawodu uczniów.

 Przy powitaniu uczestników podczas otwarcia targów Pani dyrektor Szkoły Elżbieta Urbaniak przedstawiła ofertę edukacyjną naszej szkoły oraz o możliwości udziału naszych uczniów w praktykach zawodowych na promach Unity Line, jak również o współpracy z Fundacją Rozwój i Edukacja dzięki której nasi uczniowie poprzez pozyskane środki w programie Erasmus+ od 3 lat mają możliwość odbywania praktyk, staży zawodowych w Krajach Unii Europejskiej. Nadmieniła również o działającym w Naszej Szkole Ośrodku Egzaminacyjnym powstałym w czerwcu 2017 roku organizującym egzaminy czeladnicze i mistrzowskie dla młodzieży oraz pracodawców z teren powiatu myśliborskiego jak i ościennych. Najnowszym osiągnieciem są prace nad powstaniem Ośrodka Dokształcania i Doskonalenia  Zawodowego, w którym młodzież Szkoły Branżowej I Stopnia będzie uzupełniała  wiedzę teoretyczną  nie tylko z naszej szkoły ale i ze szkół ościennych.

Przemiłym akcentem targów jest udział około 600 uczniów ze Szkół Naszego powiatu, przed którymi w przyszłości wybór dalszej ścieżki edukacji, a my cieszymy się, że mogliśmy im przybliżyć  w tak krótkim czasie pigułkę wiedzy o zdobywaniu wykształcenia  zawodowego.

 

PB240013.jpgPB240016.jpgPB240022.jpgPB240031.jpgPB240037.jpgPB240045.jpg

 

Konferencja upowszechniająca projekt staży zawodowych Erasmus+

w Zielonej Górze

 

20170228_152428.jpg20170228_153658.jpg20170228_153806.jpg20170228_154111.jpg20170228_160043.jpg20170228_160357.jpg20170228_160818.jpg

 

ulotka erasmus 2016 w 2017

barlinek erasmus plus

mysliborz anglia erasmus plus

zielona gora erasmus plus